پاورپوینت آشنایی با معماری جهان

دانلود پاورپوینت معماری باروک همراه با نمونه موردی

پروژه آشنایی با معماری جهان

دانلود پاورپوینت معماری باروک

نمونه موردی معماری باروک

کد محصول: p69

در این پروژه دالان معمار پاورپوینت تحلیل معماری باروک همراه با نمونه موردی ارائه شده است. این پروژه در قالب 65 اسلاید پاورپوینت آماده شده است و در ادامه می توانید بخشی از آن را مطالعه کنید.

دانلود پاورپوینت معماری باروک

باروک واژه ای است که مورخان هنر برای آثار هنری و ادبی و موسيقی سده هفدهم و اوايل به معنی مرواريد نامنتظم Baroque سده هجدهم اروپای غربی به کار می برند، اين کلمه از واژه پرتغالی گرفته شده که تا سده نوزدهم به معنی بی تناسب و ناهماهنگ بود.علت اين نام گذاری اين بود که سازندگان آثار هنری به ويژه در معماری از شيوه های مختلف هنری(کلاسيک، گوتيک، رنسانس و …) متأثر بودند. هنر باروک در مقايسه با دوره رنسانس هنری با شکوه، نمايشی، پر تجمل و احساسی و تلاش برای وحدت بين معماری، تنديس سازی و نقاشی است. آثار هنری باروک تنها دارای وحدت ظاهری نيستند بلکه مانند تئاتر با حضور مخاطب کامل می شود.

دانلود پاورپوینت معماری باروک

معماری باروک با ساخت کليساهای بزرگ از شهر رُم شروع شد. معماران اين عصر نيز مانند دوره رنسانس هم پژوهشگر و هم در چند رشته تخصص داشتند، معماری باروک بنا به سليقه معماريا سفارش دهنده از سنت های مختلفی چون کلاسيک باستان، گوتيک و رنسانس در يک بنا سود می برد و تلاش می کرد بين عناصر مختلف هماهنگی ايجاد کند. در معماری باروک استفاده از شکل بيضی به جای دايره در گنبدها، پنجره ها و سقف رايج شد. سطوح محدب و مقعر، تأکيد بر مرکز ساختمان، ارتباط معماری با فضای پيرامون، تأکيد تزيينات داخلی و تلاش برای هماهنگی ميان معماری، نقاشی، تنديس سازی بود. کارلو مادرنو ۲ و برنينی ۳ از بنيان گذاران معماری باروک در شهر رُم بودند.نمای و صحن بيرونی کليسای سن پير ۴ رُم کار مادرنو و ستون کاری کار برنينی است.

ماهیت معماری باروک

در معماری باروک ماهیت اصلی آفریده‌ها عبارتند از:

  • ایجاد هماهنگی و هنجار درمیان عناصر و مضامینی گوناگون و درهم آمیخته نشان متمایز باروک نحوه فکری و احساسی آن است. آنچه که سیمای باروک را مشخص می‌کند، بسط نوعی جهان بینی مخصوص است که در معماری خود را در قدرتی نو نشان می‌هد. قدرتی که فضاهای مختلف را با هم می‌آمی‌زد و وحدتی شگفت‌انگیز از ترکیب اجزایی متفاوت بوجود می‌آورد. لازم به ذکر است این نوع نگرش در تمامی رشته‌ها تا از هم گسیختگی ناشی از عصر صنعت باقی ماند.
  • طراحی فراخ و در مقیاس بزرگ در فضایی شکوهمند و ابهت انگیز
  • تعبیه فضای کلی در مرکز و منظم کردن سایر فضاها به سمت آن
  • به خدمت گرفتن عناصر اصلی پیکرتراشی و نقاشی و سایر هنرهای تزئینی برای ایجاد اثری کامل

دانلود پاورپوینت معماری باروک

ویژگیهای معماری باروک

سیالیت فضا، پیوند حرکت به معماری، نامتوازنی، نور و رنگ، ژرف نمایی و پویایی در مقابل ایستایی معماری رنسانس.معماری باروک با مایه گرفتن از انسان‌گرایی، بساط شیوه‌گری منیریسم را برچید و در رویارویی با ضوابط کلاسیک حق اولویت را از عقل گرفت و به احساس سپرد. در این شیوهٔ معماری، با ایجاد هماهنگی و هنجار در میان عناصر و مفاهیمی گوناگون و در هم آمیخته‌گری شکوهمند در فضای کلان ارائه می‌دارد. هدف اصلی باروک پیش بینی فضایی کلی در مرکز، منظم کردن فضایی فرعی و نمای ورودی و سرانجام به خدمت گرفتن عناصر پیکر شناسی و نقاشی و سایر هنرهای تزیینی برای ایجاد اثری کامل می‌باشد. معماری باروک دارای صلابت و سهندوارگی ساختمان بود، که بعدها سبک روکوکو (به انگلیسی: rococo) از آنها کاست و بر سبکی، ریز نقشی و شادی انگیزی و آرایه‌های رنگارنگ در بنا افزود.

ویژگی‌های باغ‌سازی باروک

شاخص‌های باغ سازی و معماری باروک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • باغ‌سازی در این کاخ‌ها دارای تسلط خطوط هندسی می‌باشد که قاطعیت خطوط هندسی نمایانگر قاطعیت حکومت و هندسه بوده‌است.
  • ایجاد هماهنگی و هنجار درمیان عناصر و مضامینی گوناگون و درهم آمیخته
  • طراحی فراخ و در مقیاس بزرگ در فضایی شکوهمند و ابهت انگیز
  • تعبیه فضای کلی در مرکز و منظم کردن سایر فضاها به سمت آن
  • به خدمت گرفتن عناصر اصلی پیکرتراشی و نقاشی و سایر هنرهای تزئینی برای ایجاد اثری کامل.

پاورپوینت آشنایی با معماری جهان

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود پاورپوینت معماری باروک همراه با نمونه موردی

فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 65 اسلاید

حجم فایل: 5 مگابایت

قیمت قبل از تخفیف 100000 تومان

 

 

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

دانلود پاورپوینت معماری باروک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *