نمونه موردی فرهنگسراپاورپوینت تحلیل فرهنگسراتحلیل پلان فرهنگسراتحلیل پلان و نمونه موردی

دانلود پاورپوینت تحلیل جامع تئاتر شهر همراه با پلانها و تصاویر

نمونه موردی فرهنگسرا

نمونه موردی تئاتر شهر تهران

تحلیل پلان تئاتر شهر تهران

کد محصول: p38

در این پروژه دالان معمار به تحلیل جامعی از تئاتر شهر تهران پرداخته است. این پروژه در قالب 52 اسلاید پاورپوینت آماده شده است و در ادامه می توانید بخشی از آن را مطالعه کنید.

 

بناي تئاتر شهر در تقاطع خيابان‌های ولیعصر و انقلاب اسلامی، در گوشه جنوب غربی پارك دانشجو قرار دارد. اين بنا استوانه‌ای به قطر تقريبی 34 متر و ارتفاع 15 متر است كه نمای خارجي آن تماما با كاشی فيروزه‌ای رنگ پوشيده شده و رواقی با ستون‌های كشيده و قاعده ستاره سه پر، گرداگرد آن را فراگرفته كه با تيرهای منحنی ، سقف پيش آمده ساختمان را برپا نگه داشته است.

نمونه موردی تئاتر شهر تهران

بنای تئاتر شهر تهران 4 طبقه است. طبقه همكف به سالن انتظار و سالن نمايش اصلی 600 نفره اختصاص دارد. اين سالن نمايش استوانه‌ای در درون استوانه حجم اصلی است كه با آن هم مركز نيست. در طبقه زيرزمين چايخانه و فضای خدماتی مربوط به تماشاگران،  و فضاي پشتيبانی صحنه واقع شده است. پلكانی كه به طبقه اول می‌رود  تماشاگران را به بالكن سالن نمايش در اين طبقه هدايت می‌كند. فضاهای اداری ، كتابخانه و يك سالن نمايش/تمرين كوچكتر نيز در طبقه دوم استقرار يافته‌اند. طبقه سوم-فضاهای روی بام مجموعه-مختص تاسيسات مجموعه است. سالن‌های نمايش ديگر مجموعه كه در خارج حجم اصلي و زير زمين برده شده اند، در تحليل اثر دخالت دلده نشده اند .

تئاتر و پيرامون

تئاتر شهر در منطقه‌ای از مركز شهر كه به واسطه وجود دانشگاه تهران و كتابفروشی‌های خيابان انقلاب وجهه فرهنگی دارد استقرار يافته است و به همين دليل با بافت زمينه و همسايگانش هماهنگ است. ساختمان تئاتر شهر در گوشه‌ای از پارك دانشجو واقع شده است. طراح ، با نزديك كردن ساختمان به خيابان اصلی و نشاندن آن بر صفحه‌ای كه با مسيرهای پياده و جوی‌های عريض آب از فضاي سبز پارك جدا می‌شود، آن را از بخش دنج و خلوت پارك جدا می‌سازد، و در عوض بنا را متوجه خيابان اصلی و چهارراه شلوغ ، وقايع و آمدوشدهای شهر نشان می‌دهد .

تزئينات

پوشاندن سراسر جداره بيرونی ساختمان تئاتر شهر با پوسته‌ای رنگين و ريز نقش از آجر زرد رنگ و كاشی فيروزه‌ای اقدامی متهورانه و درخور توجه است، و زيبايي نقوش و سلامت اجرا بر محسنات آن می‌افزايد. به علاوه طراح با اين كار نسبتی نيز ميان اين بنا و بنا هاي قديمی (بخصوص ابنيه عمومی مثل مسجد ومدرسه و …) پديد می‌آورد. وی با پوشاندن اين جامه پر تزيين و ريز بافت بر قامت بنا مهر سنت بر طرح مي زند، ضمن آنكه در جاي جاي آن نيز به راه هاي مختلف علاقه خود را به تزيينات ونقوش قديمي نشان می‌دهد؛ آجرهاي سفالی داخل بنا، نقوش هندسی و گره های درها  و پنجره ها  و دست اندازهاي چوبی ،گل ميخ ها ، نقوش روی نيمكتهای بتنی در بيرون، و نقوش رنگين چهارپايه های داخلی ،طرح پيشخوان چايخانه، جان پناه بالكن های سالن نمايش و سالن انتظار، نقش ديوار سالن  نمايش و چلچراغ ها از اين جمله هستند.

نمونه موردی تئاتر شهر تهران

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول:دانلود پاورپوینت کاملترین تحلیل تئاتر شهر تهران همراه با پلانها و تصاویر

فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد صفحات: 52اسلاید

حجم فایل: 3 مگابایت

 

قیمت قبل از تخفیف 100000 تومان

 

 

 

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

پلان تئاتر شهر تهران، پاورپوینت تئاتر شهر تهران، نقد و بررسی تئاتر شهر تهران، دیاگرام تئاتر شهر تهران، پاورپوینت رایگان تئاتر شهر تهران

نمونه موردی تئاتر شهر تهران

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *